کار با این نرم افزار با توجه به اینکه طراحی داخلی دارد بسیار ساده است و هر کاربر می تواند بدون داشتن هیچ اطلاعی بعد از چند دقیقه با آن کار کند. نمای کلی این نرم افزار به شکل زیر است و امکانات این نرم افزار در هفت بخش کلی دسته بندی شده است. صفحه نخست واقع در دکمه ی Home به شکل زیر است.

بخش دوم نرم افزار My Stocks نام دارد. شما در این بخش نمادهایی که در سبد خود دارید را به نرم افزار معرفی می کنید و قیمت سر به سر و هدف خود را در آن نماد وارد می کنید. در این بخش شما از آخرین معاملات این سهم بصورت زنده با خبر می شود و تابلو آن را مشاهده خواهید کرد و نیازی به ورود به کاربری یا سایت بورس نیست. نگاه آماری به وضعیت معاملات و حجم های جابجا شده، میانگین پول خریدار و فروشنده، اطلاعات قیمتی، میزان جچم معاملاتی، ردیف اول جدول معاملاتی، بازده نماد، میزان رسیدن به هدف، درصد معاملات حقوقی و نسبت سرانه در این صفحه دیده می شود.

نمای ظاهری این بخش به شکل زیر است که با کمک دکمه های سمت راست نمادها در جدول فوق افزوده می شوند.

محیط سوم برنامه Statistics نام دارد که همانطور که از نام آن مشخص است نگاه آماری به بازار را شامل می شود.

زیر شاخه ی اول این بخش معاملات ثبت شده مربوط به نمادهای سبد شما را نشان می دهد. با کلیک کردن روی نمادها جدول زیر و مقادیر مجموع آن ها در صورت وجود نمایش داده می شود.

زیر شاخه ی دوم خود چهار قسمت دارد. این بخش معاملات بزرگی که در سمت خرید و فروش توسط کدهای حقیقی و حقوقی انجام شده است را نشان می دهد. این امر از این نظر اهمیت دارد که مسیر حرکت پول های بزرگ تا حدی مشخص می شود.

زیر شاخه ی سوم آماری کلی از بازار را نمایش می دهد. شما در این بخش تعداد نمادهای مثبت و منفی کل بازار، ارزش اوردرهای خرید و فروش در بالای جدول معاملات، تعداد نمادهای صف خرید و فروش، صنایعی که بیشترین نسبت سرانه خرید و فروش را دارند، مشاهده می کنید. همچنین در نموداری سرانه خرید و فروش هر صنعت را کنار هم خواهید دید.

بخش اصلی برنامه در قسسمت Live قرار دارد که ثبت معاملات بزرگ در آن انجام می شود. در تایم بازار دکمه ی start در این بخش اگر زده شود و ارتباط با سازمان بورس برقرار شود به صورت متوسط هر 3 الی 4 ثانیه داده های تابلوی نمادها بررسی و تغییرات بزرگ برای شما گزارش داده خواهد شد. در این بخش چندین فیلتر مجزا برای شما قرار داده شده است. شما می توانید صرفاً معاملات نمادهای سبد خود را ببینید. بخش حقیقی و حقوقی، موارد حق تقدم و یا صندوق های موجود را از هم جدا کنید. می توانید با فیلترهای کاربردی خرید و فروش مشکوک و معاملات گروهی شکار خود را برای نوسانگیری انجام دهید. استراتژی تکمیلی این موارد بعدا خدمت شما ارائه می شود. امکان جست وجو در میان موارد ثبت شده هم فراهم است.

در بخش Watch List به صورت روزانه خروجی برخی فیلترهای کاربردی در صورت وجود ارائه می شود. این فیلترها شامل اندیکاتور ایچیموکو، RSI و واگرایی ها و … می باشد. در تصویر زیر برخی از آنها دیده می شود.

بخش تنظیمات نرم افزار در Setting قرار گرفته است. بخش شامل سه زیر شاخه است. شاخه اول شامل تنظیماتی در خصوص تعریف معاملات بزرگ از دید شما، معاملات گروهی، ساعت کار بازار، تنظیم سرعت ارتباط اینترنت، زبان برنامه و رنگ تیره و روشن ظاهر برنامه می باشد.

بخش دوم آن مربوط به تنظیمات Data Base است. اینجا می توانید داده هایی که از دست داده اید را بعد از تایم بازار از ما دریافت کنید. می توانید لیست نمادهای مورد بررسی را تغییر دهید و داده های قبلی را حذف نمایید.

در بخش سوم اطلاعات اشتراک شما به همراه میزان زمان باقی مانده از آن دیده می شود.

بخش پایانی با عنوان Help شامل توضیحات کلی و بیان راه ارتباطی با ما می باشد.